صفحه اصلی وبلاگ ویژگی یک ویلای خوب چیست؟

ویژگی یک ویلای خوب چیست؟

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۷ اسفند ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0 نظر

ویژگی یک ویلای خوب چیست؟ و ویلای خوب چه امکاناتی دارد؟
خرید ویلا در یک نقطه خوش آب و هوا، از جمله شمال کشور، می تواند از موضوعاتی باشد که فکر کردن به آن جالب و جذاب می باشد. به منظور خرید ویلا در شمال، معمولاً به مشاوران املاک مراجعه می کنید تا گزینه های مختلفی را پیش پای شما بگذارند. ممکن است قصد خرید ویلا در یک روستا یا منطقه خاص را داشته باشید، و یا پیش روی شما انتخاب های اندکی موجود باشد. با این حال، آگاهی از ویژگی یک ویلای خوب قبل از خرید، می تواند به شما جهت داشتن عملکردی هوشمندانه در این زمینه کمک نماید. در این مقاله، نکاتی درباره خصوصیات یک ویلای خوب را برایتان شرح می دهیم.

 

امکان دسترسی مطلوب
واقع شدن ویلا در مناطق سرسبز شهر محل سکونت شما، می تواند یکی از ویژگی های خوب آن محسوب گردد. مخصوصاً برای تهرانی ها، وقتی که به فکر خرید ویلا در شمال کشور می افتند، تنها ویلا در کنار دریا به ذهنشان می رسد، اما انتخاب های بهتری نیز برایشان وجود دارد. ویلایی را می توان در تهران با فضایی سرسبز شبیه شمال و با دسترسی عالی، با صرف همان مقدار بودجه یافت. که فارغ از جاده های پرپیچ و خم و گلی بوده و با کمک هر وسیله نقلیه ای می توان به آن دسترسی پیدا کرد. از آنجا که ویلاهای مشرف به دریا و ساحلی را نمی توان با ویلاهای تهران یکی تصور کرد، اما ویلاهای واقع در حاشیه جنگل های شمال، مشکلات زیادی را در فصل های سرد و گرم سال از جمله عدم دسترسی مطلوب به دنبال دارند.

ویژگی یک ویلای خوب

لازم به ذکر است که گسترش روزافزون ویلاسازی در شمال کشور و همچنین تخریب جنگل ها و مراتع، سبب آلودگی دریای خزر نیز می گردد. شما نیز به احتمال زیاد با این مسئله موافق هستید، که نباید دست به تخریب جنگل و طبیعت کشورمان به بهای برخورداری از یک ویلای خوب و در مکانی بکر و خوش آب و هوا بزنیم.
موقعیت مناسب ویلا از لحاظ دسترسی به هوای پاک و سالم
واقع شدن ویلا در منطقه ای با هوای پاک و سالم می تواند ویژگی یک ویلای خوب به شمار آید. خیلی از افراد، در تعطیلات و روزهای آخر هفته، به فکر تغییر محل اقامت خود می افتند. موقعیت ویلا و فضای اطراف آن را در همه مراحل خرید و انتخاب آن، مد نظر قرار دهید. ویلاهایی که ترافیک سنگین و رانندگی طولانی را، برای شما جهت اقامت در آن به دنبال دارد، گزینه های مناسبی نیستند. در صورتی که صاحب ویلایی به دور از اتوبان پرتردد و در فاصله ای مناسب از محل زندگی دائم تان هستید، مکان مناسبی را انتخاب کردید. ویلایی در مجاورت طبیعت، که سبب نابودی منابع طبیعی نگردد، احساس بهتر و خوشایند تری را برای ساکنین خود در پی دارد. و برای آنها آسایش و خوشبختی به همراه لذت استنشاق هوای پاک و سالم را به ارمغان می آورد.

برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد
برخورداری از خصوصیات منحصر به فرد می تواند یکی دیگر از ویژگی های یک ویلای خوب باشد. داشتن یک همسایه خوب و یا وجود یک کوچه باغ قدیمی در نزدیکی ویلا می تواند سبب منحصر به فرد شدن آن گردد. وجود منظره ای فوق العاده رو به جنگل، دریا یا کوهستان، و همچنین برخورداری فضای سرسبز و باغی پر از میوه نیز می تواند از خصوصیات منحصر به فرد ویلا باشد. بعضی وقت ها، یکی از انگیزه های خرید ویلا می تواند بودن یک مسیر پیاده روی در جوار آن باشد.

واقع شدن ویلا در منطقه ای با هوای پاک و سالم می تواند ویژگی یک ویلای خوب به شمار آید.

برخورداری ویلا از امکانات ویژه رفاهی
شما جهت دستیابی به آرامش به دنبال مکانی هستید که به دور از آلودگی و فضای خسته کننده شهر باشد. هیچ کسی تمایل ندارد، با وجود خستگی فراوان پا به خانه ای بگذارد که دارای فضای سرد، آب لوله کشی نامناسب و یا فضای کثیف و آلوده باشد. بنابراین برخورداری از امکانات مناسب رفاهی از ویژگی یک ویلای خوب محسوب می گردد. این امکانات رفاهی، شامل سیستم تهویه مناسب، لوله کشی صحیح، پنجره های دوجداره، سیستم سرمایش و گرمایش و همچنین امکان آنتن دهی موبایل به شکل مناسب و دسترسی به اینترنت می باشد که باید در پی آن باشید.
از گزینه های دیگری که باید آن را مد نظر قرار دهید، وجود یک پارکینگ سرپوشیده بزرگ برای مهمانان و خودتان است.

 

وجود امکانات تفریحی در ویلا
امکانات تفریحی، نکته دیگری است که باید به آن به عنوان ویژگی یک ویلای خوب توجه نمایید. اگر قصد خرید یک ویلای استخردار را دارید، این موضوع را با مشاورین املاک در میان بگذارید. ممکن است جهت داشتن دورهمی های شبانه یک آلاچیق یا فضای بیرونی مناسب یا نزدیکی به ساحل دریا، مورد نظر شما باشد. البته وجود مواردی از قبیل آتشدان یا آبنما نیز جذابیت خاصی را به فضا می بخشد.
یکی دیگر از ویژگی هایی یک ویلای خوب می تواند، روف گاردن یا تراسی باشد که منظره و طبیعت زیبای مقابل ویلای شما را به نمایش بگذارد، و می توانید در این فضا به صرف شام یا صبحانه بپردازید.
بازی و سرگرمی می تواند یکی از موارد مهم و ضروری در ویلا باشد، بنابراین به وجود این فضا در ویلای خود توجه داشته باشید. وجود یک زمین تنیس یا والیبال در فضای ویلا، به ویژه برای خانواده هایی که به همراه فرزندانشان در آنجا اقامت می کنند، می تواند مزیت خوبی محسوب گردد.

بازی و سرگرمی می تواند یکی از موارد مهم و ضروری در ویلا باشد، بنابراین به وجود این فضا در ویلای خود توجه داشته باشید.

نتیجه گیری
توجه داشته باشید که سلیقه شما نیز، با ویژگی ها و امکانات ویلایی که جهت خرید آن اقدام می کنید، نمود پیدا می کند. آیا تمایل دارید به پذیرایی مهمان خود، در خانه ای که احساس خوبی در آن ندارید بپردازید یا در یک ویلای معمارانه و جذاب؟ از این رو، آگاهی از ویژگی یک ویلای خوب، می تواند یاریگر شما در این زمینه باشد، و سبب بهبود کیفیت زندگی شما گردد.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !