صفحه اصلی وبلاگ ویژگی های ویلای سبک مدرن

ویژگی های ویلای سبک مدرن

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0 نظر

ویلای سبک مدرن دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ نمای ویلای مدرن چگونه است؟ باید آشنایی بیشتری با معماری مدرن پیدا کنید تا بتوانید به اینگونه سؤالات پاسخ دهید. پیروی از اصول معماری مدرن، در ویلاهای مدرن به چشم می خورد. در قرن اخیر، ظهور فناوری های نوینی از قبیل سیستم های دیجیتال و کنترل از راه دور، بتن، فلز، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، شیشه های نشکن و غول پیکر، سبب مدرنیته شدن معماری گردید. ساخت برج ایفل را به عنوان ابرسازه ای با بکارگیری مصالح جدید، می توان نمونه ای از مدرنیسم در جهان به شمار آورد. از این رو، به سرعت، مدرنیسم در زمینه ویلاسازی مورد توجه قرار گرفت. از فاکتورهای متعددی که سبب تکوین مدرنیسم و اختصار در عناصر بصری گردید، می توان به توسعه سریع علم و تکنولوژی، خرد گرایی و … اشاره نمود. باید آشنایی و شناخت بیشتری با علائم و مفاهیم هر خط و فرم یک ویلای سبک مدرن پیدا کنید تا بتوانید یکی مانند آن را بیابید.

 

 

خصوصیات نمای یک ویلای سبک مدرن

هر نمایی از یک ویلا، تحت تأثیر نقشه و معماری داخلی آن می باشد، با این حال، می توان به شناسایی یک ویلای مدرن از یک ویلای معمولی، با توجه دقیق به نمای آن پرداخت. نشانه ها و علائمی که در نمای یک ویلای مدرن به چشم می خورد، عبارتند از:

⦁ در نمای یک ویلای مدرن، جزئیات و نقوش کمتر دیده می شود.
⦁ از خطوط عمودی و افقی و همچنین اشکال مستطیلی بیشتر استفاده می شود
⦁ متریال و سیستم های مدرن در آن به کار می رود
⦁ از خصوصیات ثابت نمای ویلای سبک مدرن می توان به برجستگی های گسترده در سقف، وجود سقف های مسطح و همچنین تأکید بر استفاده از صفحات افقی اشاره نمود
⦁ هماهنگی میان سایت ها و فضاهای داخلی
⦁ بکارگیری مصالح سنتی به روش های جدید در احداث ویلای مدرن
⦁ پنجره در ویلای مدرن به صورت بلند و تمام قد می باشد.
⦁ بر صداقت متریال در این سبک تأکید می گردد.
⦁ بهره گیری از سایه و آفتاب در کنار هم
⦁ بر طراحی فضاهای داخلی باز در ویلای مدرن تأکید می گردد.

در نمای یک ویلای سبک مدرن، جزئیات و نقوش کمتر دیده می شود.
کم کم جزئیات دقیق و قالب های تزئینی در معماری، با ورود به قرن بیستم از بین رفته و یا به سمت ساده شدن کشیده شده اند و اجزای خوب و اتصالات ساده ساختمان و متریال جدید جایگزین آنها شده اند.

بر استفاده از خطوط عمودی و افقی و همچنین اشکال مستطیلی تأکید بیشتری می گردد
شکل و فرم خانه ها در معماری مدرن، به یک یا چندین جعبه شباهت زیادی دارد. اینگونه طراحی، سبب می گردد که هنگام ساخت این بناها، هزینه مصالح ساختمانی مورد استفاده کمتر شده و جهت برخورداری از تأثیر چشمگیرتر، صفحات کاملاً مشخص افقی قائم و بلند، یا عمودی در کنار عناصر عمودی یا افقی واقع شده اند.

متریال و سیستم های مدرن در آن به کار می رود
در ویلای سبک مدرن، ستون های فولادی در زیر مصالح دفن نشده و از آنها به منظور المانی بصری و تأثیرگذار بر بیننده استفاده می گردد. نه تنها، معماری مدرن، در خدمت ساکنین خود می باشد، از خارج نیز جهت دیده شدن تلاش می نماید. از مصالح اصلی روبنایی در معماری مدرن و حتی داخل خانه، می توان به بلوک بتنی اشاره نمود. به رنگ آمیزی دیوارهای بتنی و همچنین کف های داخل ویلای مدرن پرداخته شده و در معرض دید واقع اند. خرپاهای فولادی بلند، فضاهای وسیع تری را با تعداد ستون های کمتر و با فاصله از هم ایجاد می کنند. در این سبک ویلا، به نصب سیستم های گرمایشی نوین که دارای ویژگی تنظیم دیجیتال هستند، پرداخته شده که آسایش و آرامش ساکنان آن را به بالاترین میزان ممکن در پی دارد. البته لازم به ذکر است که از مهمترین فاکتورهایی که می تواند امنیت و رفاه ساکنین را فراهم کند، سیستم های مدرن و پیشرفته درب، دزدگیر و سیستم های گرمایشی و سرمایشی نوین می باشد.

بر طراحی فضاهای داخلی باز در ویلای مدرن تأکید می گردد.
برجستگی های گسترده در سقف، وجود سقف های مسطح و همچنین تأکید بر استفاده از صفحات افقی
داشتن مساحت بزرگ معمولاً از ویژگی های ویلای سبک مدرن است، از این رو، خیلی از آنها دارای نقشه ای پیچیده و یک طبقه ای هستند. بیشتر مساحت زمین توسط ویلای مدرن اشغال شده و خودنمایی می کند. از این رو، تأثیر ناخوشایندی بر طبیعت زیبای مناطق ویلایی و ییلاقی می گذارد.

 

هماهنگی میان سایت ها و فضاهای داخلی
یکی از موارد مهمی که در ویلاهای مدرن، بسیار مورد توجه قرار می گیرد، بکارگیری صحیح شیشه ها به جای دیوار می باشد. این شیشه ها، سبب انعکاس بازتاب کاملی از طبیعت پیرامون ویلا می گردند. در صورتی که این ویلاها در مناطق بدون گیاه و درخت باشد، با کمک یک دیوار نامرئی می توان به ایجاد حس فضای بیرون در داخل ساختمان پرداخت.

بکارگیری مصالح سنتی به روش های جدید در احداث ویلای سبک مدرن

جهت ساخت و طراحی ویلای مدرن، از متریالی همچون آجر، سنگ و چوب با بکارگیری روش هایی که توانایی انعکاس حداکثر زیبایی را دارند، استفاده می گردد. از آجر جهت ایجاد بافتی آجری در طراحی داخل و یا خارج ویلای مدرن بهره گرفته می شود، در غیر این صورت، از بتن به منظور ساخت دیوارها استفاده می شود. به جای بکارگیری تایل های کوچک سنگی در نمای دیوار در ویلاهای سبک مدرن، از سنگ های با بزرگترین سایز بدون مواد اولیه زائد و بندکشی، ماسه، آهک، سیمان و شن استفاده می گردد. حس مدرنیسم خالص، با رعایت صحیح این نکات، در بنا ایجاد شده و ترکیبی زیبا و متفاوت از رفلکس نور، رنگ و صدا در ساختمان به وجود می آورد. احداث ویلای مدرن، هرگز دور ریختن پول نیست، بلکه سکونت در اینگونه ویلاها، نسبت به ویلاهای سایر سبک ها، حسی متفاوت را در پی دارد.

پنجره در نمای ویلای سبک مدرن به صورت بلند و تمام قد می باشد.
یکی از مهمترین اجزای یک ساختمان، پنجره های آن می باشد، که درک مفهوم و نقش آن، حتی توسط کودکان هم به سهولت امکان پذیر است. تأثیری که وجود پنجره های زیاد و تمام قد در ویلای مدرن سبب می شود را نمی توان با هیچ چیز دیگری ایجاد نمود. این پنجره ها هستند که سبب معنا بخشیدن به انتقال حس روز و شب، باد و باران، صداهای پیرامون ویلا می گردند، و البته به کارگیری آنها، در سقف و همچنین فضاهایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تأثیر آنها را چندین برابر کند. از ویلاهای دارای پنجره های زیاد واهمه نداشته باشید. در ویلاهایی که از پنجره های بلند و عریض و با شیشه های قطور و سنگین پوشیده شده است، در صورتی که از امکانات مدرن در آن بهره گرفته شده باشد، به طور قطع، هدر رفت انرژی کنترل شده و دارای عایق بندی مناسب می باشند.

داشتن مساحت بزرگ معمولاً از ویژگی های ویلای سبک مدرن است.
می توان گفت بهترین نما برای ویلای مدرن، نمایی است که کارآمدتر باشد. بهره گیری بیشتر از نیروی طبیعت می تواند کارآمدی یک ویلا را نشان دهد. برخورداری از صفحات خورشیدی مولد انرژی می تواند یکی از ویژگیهای ویلای کارآمد باشد. بخش های بزرگی از فضا در ویلاهای کارآمد، در سایه واقع می شوند تا از خنکی سایه در تابستان بهره گیرند.

بر صداقت متریال در این سبک تأکید می گردد.
در این سبک از ویلا، اثری از متریال و مصالح رنگ شده وجود ندارد. در این ویلا، مصالح به کار رفته در داخل ویلا و همچنین نمای آن، از اصالت برخوردارند. رنگ نمای یک ویلای سبک مدرن، معمولاً رنگ خاکستری مربوط به بتن مسلح و همچنین رنگ قرمز ناشی از میلگردهای آهنی برش داده شده می باشد، که هیچ نقاشی به رنگ آمیزی آن نپرداخته است. در حالی که، از ویژگیهای ویلاهای بدون سبک می توان به سنگ های تبدیل شده به ابعاد کوچک و قابل حمل و همچنین چوب های اغلب رنگ آمیزی شده اشاره نمود.
برخی از بناهای قدیمی، که دارای دیواره های بلند به همراه سنگ های بزرگ و درب های چوبی که از الوارهای یک درخت ساخته شده اند، می باشند، در حال حاضر همچنان نسبت به ساختمانهای امروزی، زیباتر به نظر می رسند. تمام ویژگی های چوب، و محل برش درختان به کار رفته در ویلای سبک مدرن مشهود بوده و حفظ می گردد. به گونه ای که حس زنده بودن درختان در ساختمان را به نحوی می توان حس نمود، در حالی که در بناهای معمولی، اگر از پارکت و درب های چوبی استفاده گردد، فقط می توان مطمئن شد که از جنس چوب هستند، و از هیچ هویت دیگری برخوردار نخواهند بود. از همین رو، در معماری سبک مدرن، تأکید بر صداقت متریال و همچنین مواد اولیه ساختمان، تخت یا میز می گردد. چون این سبک، به خوبی توانسته به درک تأثیر شگفت انگیز مواد طبیعی و معدنی خاص دست پیدا کند.

به شما پیشنهاد میکنیم مقاله ویژگی های ویلای سبک کلاسیک را هم مطالعه نمایید …

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد و برای انتخاب ویلایی مدرن و زیبا به شما کمک کند، شما همچنین میتوانید بهترین فایلهای ویلاهای شیک و لاکچری مدرن را از گروه مشاورین ویلاوار درخواست کنید (کافیست با ما در تماس باشید)

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !