صفحه اصلی وبلاگ نکات مهم راجع به خرید ملک اداری

نکات مهم راجع به خرید ملک اداری

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۴ اسفند ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0 نظر

وقتی که قصد خرید یک ملک اداری را دارید، این تصمیم می تواند همانند ورود به یک کار جدید باشد، به گونه ای که تمام طرف های درگیر از قبیل فروشندگان، خریداران و … با خطراتی همچون وجود تقاضا و تغییرات قیمت مواجه شوند. امکان برخورداری از مزیت های قابل توجه، ناشی از بالا رفتن قیمت ها، برای همه طرفین وجود دارد. با این حال، به جای پرداخت اجاره های سنگین و رهن کردن ملک، می توانید به تصمیم مقرون به صرفه تری از جمله خرید ملک اداری روی آورید. با این تفاوت که نسبت به خرید ملک مسکونی از ریسک بالاتری برخوردار می باشد، چرا که نیازمند آنالیز و بررسی و مقایسه آن با کلیه گزینه های موجود و همچنین ارزیابی بازده سرمایه گذاری مورد انتظار است. تحلیل و بررسی ریسک های مختلف جهت خرید یک ملک اداری، اهمیت ویژه ای دارد.

 

در این مقاله، به بیان نکاتی جهت خرید ملک اداری پرداخته می شود …

 

• توجه به موقعیت ملک اداری

واقع شدن ملک اداری، در نزدیکی شبکه های جاده ای و ریلی، یکی از نکاتی است که در خرید ملک اداری مهم است. علاوه بر این در نظرگرفتن نحوه قرارگیری ملک نیز اهمیت دارد، چرا که برخورداری از یک موقعیت شیک می تواند تضمین کننده ثبات آن باشد، در صورتی که پتانسیل رشد در بخش های در حال پیشرفت نامعلوم است.

جهت خرید ملک اداری، به مواردی از قبیل داشتن امنیت، آسانسور و … توجه داشته باشید.

 

• در نظر گرفتن بودجه

برنامه ریزی بودجه ای، پیش از انجام هر فعالیتی که به سرمایه گذاری نیازمند است، لازم می باشد. که البته خرید ملک اداری نیز از این مسئله مستثنی نخواهد بود. بدین منظور، مشخص کردن مقدار بودجه بهای تمام شده ملک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا که این امر، کمک شایانی به گزینش آسان ملک اداری در بین موارد موجود می نماید. با این وجود، در صورتی که فرد جهت خرید یک ملک اداری از بودجه مورد نیاز برخوردار نباشد و از ملک مورد نظر نیز خوشش آمده باشد، می تواند با اندکی پیش پرداخت و هم چنین دریافت وام، صاحب آن گردد.

• آگاهی از کاربری و موقعیت ملک اداری

آگاهی از کاربری ملک مورد نظر، قبل از خرید، از مسائلی است که اهمیت ویژه ای دارد. زیرا که این موضوع به شما کمک می کند تا به ارزیابی نوع تعمیرات مورد نیاز آن در آینده بپردازید.

• اهداف مجاز ملک اداری

هدف های خاصی توسط هر ملک تجاری و اداری دنبال می شود. برای مثال، یک شرکت CA نیازمند یک فضای اداری بوده، در صورتی که یک تولیدی، ملکی با کاربرد صنعتی را می طلبد، از این رو، کاربرد قانونی می تواند نکته ای مهم جهت خرید ملک اداری باشد.

• دسترسی به خدمات پشتیبانی

از دیگر موارد مهمی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، برخورداری از خدماتی همچون امنیت، آسانسور و … می باشد. همانند ملک مسکونی، در ملک اداری نیز وجود پارکینگ حائز اهمیت است. در صورت داشتن انباری در کنار ویژگی پارکینگ، یک امتیاز و مزیت مثبت بزرگ به شمار می آید. وجود کمدهای دیواری در یک ملک اداری به دلیل سر و کار داشتن افراد با دفاتر کاغذی و پرونده های زیاد، می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد. علاوه بر این سبب بالا رفتن ارزش ملک در فروش های بعدی و موفقیت در کسب و کار می گردد.

آگاهی از کاربری ملک مورد نظر، قبل از خرید، از مسائلی است که اهمیت ویژه ای دارد.

 

 

• قابلیت توسعه در آینده

از سه نوع ملک می توان جهت دفاتر کار استفاده نمود:
ملکی که دارای سند اداری باشد و قابلیت راه اندازی هر نوع دفتری را داشته باشد. این املاک دارای اجازه نصب تابلو بوده و از قیمت بالایی نیز برخوردارند.
املاکی که سند مسکونی داشته، ولی دارای موقعیت مناسب جهت دفتر کار هستند، املاکی با موقعیت اداری نامیده می شوند. فقط مالک در این نوع املاک، مطابق با قانون می تواند به راه اندازی چند نوع دفتر کار خاص بپردازد. شهرداری جهت پلمپ دفتر کار شما، در غیر این صورت اقدام می نماید.
املاک مسکونی که دارای موقعیت مسکونی باشند، شرایطی مشابه املاک موقعیت اداری دارند، اما شرایط آنها خیلی مورد دلخواه صاحبان کسب و کار نبوده، و در این حالت نیز، مالک امکان راه اندازی چند نوع دفتر کار خاص را دارد.
هدف و دلیل نیازتان را از خرید ملک اداری مشخص نمایید. در صورتی که قصد راه اندازی دفاتر کاری از قبیل دفتر ازدواج و طلاق، دفتر وکالت، مطب یا دفتر روزنامه و مجله را دارید، نیازی به خرید ملکی با سند اداری نمی باشد و خرید ملکی با قیمت کمتر و دارا بودن موقعیت اداری نیز می تواند برای کار شما مناسب باشد. حتی ممکن است قابلیت اداری بودن موقعیت ملک، با توجه به نوع شغل شما، مورد نیاز نباشد، و یک ملکی با موقعیت مسکونی بتواند کار شما را راه بیندازد.
اما در این زمینه به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که قصد راه اندازی دفتر کار در ملک مسکونی را دارید، سعی در خرید آپارتمانی داشته باشید، که بیشتر ساکنانش به استفاده اداری از واحدهایشان بپردازند، برای مثال، همه دکتر یا وکیل باشند. زیرا اگر اینگونه نباشد، احتمال دارد، ترددها در دفتر شما، سبب ایجاد مزاحمت برای همسایه ها شده و در آینده نیز دلخوری و اعتراض آنها را در پی داشته باشد. اما در صورتی که می خواهید دفتری غیر از موارد ذکر شده قبلی راه اندازی نمایید، حتماً در پی املاکی که دارای سند اداری است، باشید. وگرنه احتمال دارد از جانب شهرداری به مشکل بخورید.

 

نتیجه گیری:

نکات مهمی را که در این مقاله جهت خرید ملک اداری ارائه شده است، جهت جلوگیری از وقوع مشکلات احتمالی در نظر داشته باشید. در این زمینه، شاید نیاز به مراجعه به املاک مختلف داشته باشید تا بتوانید به شناسایی مشکلات پرداخته و درصدد رفع آنها برآیید. فروش ملک اداری این روزها از طریق بنگاه های املاک صورت می گیرد. و آنها از تخصص لازم در این زمینه برخوردار بوده و قادر به معرفی ملک مناسب، با دریافت مقداری کارمزد می باشند.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !