صفحه اصلی وبلاگ نکاتی درباره خرید ویلا در چمستان

نکاتی درباره خرید ویلا در چمستان

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0 نظر

نکاتی درباره خرید ویلا در چمستان
در چند سال اخیر، توجه ویژه ای به خرید ویلا در چمستان، به دلایلی از قبیل کم بودن فاصله این شهر تا تهران، طبیعت سرسبز و زیبای آن، آب و هوای مطبوع و همچنین قیمت مناسب آن شده است. شایان ذکر است که تقریباً از سال 85 تاکنون، خرید ویلا در شهرهای شمالی با یک روند صعودی همراه بوده است و همچنان نیز، این حجم از تقاضا، هر ساله با افزایش چشمگیری روبرو می گردد. شهر چمستان، به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فردی، که در بالا نیز به تعدادی از آن ها اشاره شد، نسبت به سایر شهرهای شمالی، از رشد بیشتری برخوردار بوده است، البته این امر، سبب ایجاد بستر مناسبی جهت سوء استفاده کلاهبرداران نیز گشته است. از این رو، خریدارانی که با بی توجهی و بدون کسب اطلاعات در این زمینه، به خرید ویلا می پردازند، با ضررهای جبران ناپذیری مواجه می شوند. شما که اکنون در حال مطالعه این مقاله هستید، به نظر می رسد جزء افرادی باشید که در انجام کارها و تصمیمات خود به تحقیق و بررسی می پردازید و معمولاً نتایج خوبی را در زندگی خود به دست می آورید.
در ادامه این مقاله، برای اینکه بتوانید تصمیمی هوشمندانه و با دیدی باز جهت خرید ویلا در چمستان، اتخاذ کنید، راهکارهایی را به شما ارائه خواهیم داد، بنابراین، تا پایان این مطالب همراه ما باشید.

 

 

راهکارهایی جهت خرید ویلا در چمستان

1- ابتدا شما باید به بررسی دلایل خود جهت انجام این کار بپردازید، بعضی از افراد، وقتی که به قصد تفریح یا برای انجام کاری به شمال سفر می کنند، به خرید مسکن می پردازند تا جایی برای اقامت داشته باشند. بعضی دیگر، به دلیل توصیه پزشکی و بازیابی سلامتی جسمی و روحی خود، و همچنین عده ای نیز، به منظور زندگی دائمی در شمال، دست به این اقدام می زنند. شما ابتدا باید، به بررسی دلایلی که می خواهید اقدام به خرید مسکن کنید پرداخته و سپس بر طبق آن، برنامه ریزی نمایید. به عنوان مثال، شهر چمستان را با توجه به موارد بیان شده در بالا، مورد بررسی قرار می دهیم. فرض کنید اگر قصد خرید ویلا در چمستان را به دلیل مسائل و توصیه های پزشکی دارید، به احتمال خیلی زیاد، موضوع آب و هوای مطبوع و مناسب آن را مد نظر قرار داده اید، بنابراین، مناسبترین گزینه برای شما، ویلاهایی است که در نزدیکی جنگل بنا شده است، اما اگر به هدف زندگی کردن دائمی، به این شهر مهاجرت می کنید، با در نظر گرفتن محل کار خود و مدرسه فرزندانتان، مسلماً ویلاهایی که در مجاورت جنگل بنا شده اند، مناسب شما نیستند، و وجود فاصله زیاد بین این ویلاها و مدرسه و محل کارتان که در داخل شهر واقع هستند، رفت و آمد می تواند مسئله چالش برانگیزی باشد. در همین مورد، می توان به خریدارانی اشاره نمود که زمان خرید این ویلاها، فقط محو طبیعت بکر و زیبای آن شده، و غافل از اینکه، رفت و آمد چقدر می تواند جهت تهیه مایحتاج زندگی، برایشان مسئله ساز گردد. البته، در بعضی از موارد، تنها نمی توان خریدار را در این زمینه مقصر دانست، زیرا که، مشاور املاک نیز باید به عنوان مشاور و راهنمای مشتری، به او در جهت خرید مناسب یاری کند.

خرید ویلا در چمستان

2- مورد دیگری که باید به بررسی آن بپردازید، این است که ویلایی که قصد خرید آن را دارید، از نظر موقعیت مکانی، کیفیت سازه و مدارک و مستندات، ارزیابی کنید. جهت سهولت در بررسی موقعیت مکانی منطقه چمستان، می توانید این شهر را به دو قسمت شمالی جنوبی تقسیم کرده، که می تواند شامل جاده ای باشد که از شهر آمل آغاز شده و از چمستان می گذرد و در انتها نیز به شهر نور ختم می گردد. که مناطق جلگه ای با ارتفاع کمی نسبت به سطح دریا، در سمت شمال جاده واقع اند، و مناطق کوهپایه ای که دارای ارتفاع بیشتری نسبت به سطح دریا بوده و آب و هوای مناسب تری دارند، در سمت جنوبی جاده قرار دارند و دارای ویو و منظره زیبایی بوده و نسبت به منطقه شمالی جذاب تر هستند. به گونه ای که در بعضی از مناطق جنوبی، زمانی که آسمان صاف است، منظره شگفت انگیزی از دریا قابل مشاهده است. به دلیل وجود همین تفاوت ها بین این دو منطقه است که قیمت ویلاها در سمت جنوبی گرانتر از مناطق شمالی است. در مرحله بعد، به تقسیم بندی چمستان به دو قسمت شرقی و غربی، بپردازید، یعنی هر چه به سمت شرق برویم، یعنی به سمت آمل، مناطق از قیمت بالاتری برخوردار بوده و هر چه به سمت شهرستان نور برویم، مناطق از سطح و قیمت پایین تری برخوردارند. البته این اطلاعات به شکل خیلی کلی برای شما ارائه شده و توضیحات مفصل تر را از مشاوران املاک آن مناطق بخواهید.
جهت آگاهی از کیفیت بنا نیز، باید از مشاوره و تجربه مشاوران املاک بهره بگیرید، که البته در زمان کارشناسی ویلا، مشاور، توضیحات لازم را در اختیار مشتری قرار داده، و به دلیل حضور دائم وی در منطقه، از کیفیت و نحوه ساخت ویلاها کاملاً مطلع است. همچنین سعی کنید، اولویت اول شما جهت خرید ویلا در چمستان، از سازنده آن باشد که دارای تجربه زیادی در احداث بنا بوده و از اشتباهات مهندسی کمتری برخوردار است، و آسایش شما با خرید از آنها، تضمین می گردد و با توجه به اینکه، آنها با مشتریان قبلی خود در ارتباطند، از این رو از نظراتشان، جهت افزایش کیفیت ساخت و همچنین ویژگی های ظاهری ویلاها استفاده می کنند و در ساخت و سازهای بعدی آنها را به کار می گیرند. لازم به ذکر است که این سازندگان، هرگز اعتبار خود را با به کار بردن متریال بی کیفیت و نامرغوب در فرایند ساخت، فقط به دلیل دستیابی به سود بیشتر، زیر سؤال نمی برند.
3- برای خرید ویلا در چمستان مدارکی از قبیل پروانه ساخت و سند و پایان کار بسیار مهم می باشند. اکثر ویلاها در شمال سند تک برگ ندارند ولی ممکن است پروانه ساخت و پایان کار داشته باشند. در منطقه چمستان هم به همین شکل می باشد. سند ویلا های این منطقه بیشتر بنچاقی می باشد که افراد باید با مراجعه به دهیاری هزینه ای را متحمل شوند تا سند بنچاقی آنها تبدیل به سند تک برگ شود و این امر هم فقط زمانی امکان پذیر است که ویلای آنها پروانه ساخت و پایان کار داشته باشد.

 

معرفی بهترین ویلاهای چمستان

وقتی یک ویلا دارای پروانه ساخت باشد یعنی زمینی که ویلا در آن ساخته شده است کاربری آن مسکونی بوده و بنیاد مسکن به مالک اجازه ساخت یا پروانه ساخت داده است که بتواند در آن زمین ویلا بسازد و برعکس اگر یک ویلا پروانه ساخت نداشته باشد یعنی زمین مربوطه کاربری مسکونی ندارد و پروانه ساخت تعلق نگرفته است در نتیجه زمانی که ویلا پروانه ساخت نداشته باشد، انشعابات آب و برق و گاز را نمی تواند دریافت کند.
این مورد بیشتر در مناطقی از چمستان که زمین ارزانتر است وجود دارد و بعضی از خریدارها از این موضوع آگاهی ندارند و به راحتی ویلاهای از این قبیل را می خرند و فروشنده ها هم بیان می کنند که این ویلاها انشعابات شهرکی دارند و مشکلی ندارند. معنی این حرف این است که مثلا در یک زمین که متراژ آن 2500 متر است، 200 متر آن کاربری مسکونی دارد و فقط برای این 200 متر پروانه ساخت دریافت می کنند و با همین پروانه تقاضای کنتور می کنند و انشعابات را می گیرند و بعد زمین 2500 متری که کاربری مسکونی ندارد را پلاک بندی می کنند و داخل آنها ویلا می سازند و از کنتوری که برای آن 200 متر دریافت کردند برای ویلاهای دیگر انشعاب می گیرند.
گاهی اوقات یک مشتری برای فروش ویلا در چمستان با مشاور املاک ما تماس می گیرد و مشخصات ویلا را می گوید و اگر بابت مدارک و انشعابات از آنها بپرسیم می گویند انشعابات شهرکی داریم. در این مواقع ما متوجه می شویم که ویلا مشکل دارد زیرا همانطور که در بالا گفتیم این ویلاها در شهرک ساخته می شوند و فقط یکی از ویلاهای ساخته شده پروانه ساخت و انشعابات قانونی دارد و مابقی خارج بافت هستند یعنی کاربری مسکونی ندارند به همین دلیل نمی توانند برای آنها انشعاب بگیرند بنابراین پس از مدتی اداره برق و آب و گاز انشعابات این ویلاها را قطع می کنند و مالک علاوه بر اینکه کلی ضرر مالی می کند حتی نمی تواند ویلا را بفروشد زیرا انشعابات شهرکی فقط برای شهرکهای توریستی هستند که فقط برای اجاره می باشند و مالک به هیچ عنوان نمی تواند ویلا را بفروشد و برای همیشه خودشان صاحب ویلایی هستند که به قیمت یک ویلای سالم و بدون مشکل و ویلایی که پروانه ساخت و انشعابات قانونی دارد پول دادند اما در آخر ویلایی دارند که فاقد امتیازهای آب و برق و گاز است و قابل استفاده نیست.

مزایای خرید ویلا در چمستان

در نتیجه افراد برای خرید ویلا باید یک مشاور خوب و با تجربه را انتخاب کنند که این مشکلات پیش نیاید و بتوانند بدون مشکل یک ویلای قانونی را خریداری نمایند که هم از آن لذت ببرند و هم از نظر مالی سود کنند.
4- نکته دیگر برای خرید ویلا در چمستان این است که افراد برای خرید ویلا وقت بگذارند و از نزدیک آن را بررسی کنند. برای راحتی کار، شما می توانید در سایت املاک ما نمونه ویلاها را ببینید و طبق متراژ، طراحی، امکاناتی که مورد نظر خودتان است انتخاب کنید. اگر ویلای مورد نظر که می توانید بخرید را پیدا کردید، پیشنهاد می کنیم که حتما ویلا را به صورت حضوری از نزدیک ببینید زیرا از روی عکس نمی توان محله و همسایه ها و امکانات و مواردی از این قبیل را دید در نتیجه فقط با عکس ویلا نمی توانید تصمیم به خرید ویلا بگیرید. بنابراین باید ویلا را از نزدیک ببینید و در آن موقعیت قرار بگیرید و خیلی چیزها را بررسی کنید تا یک ویلای مناسب و ویلایی که دوست دارید را بخرید.
بعد از اینکه به صورت حضوری چند ویلا را مورد بررسی قرار دهید، هدف شما کاملا مشخص است و می دانید چه می خواهید. آنگاه شما می توانید از طریق اینترنت و دیدن عکس و متراژ و قیمت ویلای مورد نظر را پیدا کنید. از آنجایی که همه آنهایی که خریدار هستند ایده آل هایی را از خرید ویلا در ذهنشان دارند که فقط با وقت گذاشتن در اینترنت و دیدن عکس نمی توانند آنچه در ذهنشان است را دقیق پیدا کنند و ضروری است که حضوری هم مورد بررسی قرار دهند.

معرفی بهترین ویلاهای چمستان بر اساس خواسته شما به همراه مشاوره برای یک خرید خوب

تصمیم گیری برای خرید ویلا بسیار سخت می باشد زیرا فقط یک یا دو بار ما اقدام به خرید ویلا می کنیم که اگر به صورت درست و قانونی و با توجه به معیارهایی که از هر نظر در ذهنمان است ویلا را انتخاب کنیم برای مدت طولانی آرامش و آسایش داریم.
ما در یک مشاور املاک خوب و تیم حرفه ای در چمستان با مشاوران مجرب ویلاوار در کنار شما هستیم تا در خرید ویلا در چمستان و به دست آوردن مضنه و قیمت ویلا در چمستان به شما کمک کنیم که بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !