صفحه اصلی وبلاگ نحوه دریافت وام لوازم خانگی

نحوه دریافت وام لوازم خانگی

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • تعداد نظرات : 0 نظر

نحوه دریافت وام لوازم خانگی

آیا دوست دارید تعدادی از لوازم خانگی را که در منزل ندارید خریداری کنید؟ یا اینکه برخی وسایل شما قدیمی و فرسوده شده است. آیا از بودجه کافی جهت خریداری آنها برخوردار نیستید؟ در چنین وضعیتی چه باید بکنید؟ گرفتن وام لوازم خانگی، می تواند بهترین گزینه ای باشد که با آن روبرو هستید. با اخذ این وام، قادر به خرید لوازم خانگی مورد نیاز خود خواهید بود. ما می خواهیم در این مقاله اطلاعاتی را راجع به نحوه اخذ وام لوازم خانگی و شرایط دریافت آن در اختیارتان قرار دهیم.

 

دریافت وام لوازم خانگی چه شرایطی دارد

 

چه کالاهایی مشمول وام لوازم خانگی می شوند؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است به ذهن شما خطور نماید این است که این وام به کدام کالاها تعلق می گیرد؟ اولین موردی که باید ذکر کنیم این است که این وام فقط برای خرید کالاهای ایرانی می باشد. به عبارت دیگر، به کالاهایی که در داخل کشور ساخته می شوند، تعلق می گیرد. بنابراین شما امکان خرید کالاهای خارجی با این وام را ندارید. از دیگر نکات مهم این است که دست کم یک سال باید عمر مفید این کالاها باشد و به استفاده از آن به شکل پیوسته و مداوم پرداخته شود، از این رو، قادر به خرید وسایل و یا مواد غذایی که از عمر مفید زیر یک سال برخوردارند، با این وام نخواهید بود. کالاهایی همچون ماشین لباسشویی، یخچال، جارو برقی، تلویزیون و غیره از کالاهایی هستند که با وام لوازم خانگی می توان اقدام به خرید آنها نمود.

آشنایی با نحوه واگذاری تسهیلات وام لوازم خانگی

شرایط خاصی از سوی هر مؤسسه اعتباری یا بانکی جهت واگذاری وام لوازم خانگی تعیین می شود. باید بدانید که بعضی از این قوانین، میان همه بانک ها مشترک می باشد و همه آنها وام خرید کالا را پرداخت می ‌کنند. به طور کلی دریافت وام به این صورت می باشد که ابتدا فرد باید درصدی از قیمت کالا را نقدی به فروشنده پرداخت نماید و فاکتور فروشگاه را به بانک تحویل دهد. در این صورت، بانک یک چک را در ازای مابقی مبلغ باقیمانده فاکتور در وجه فروشنده پرداخت می نماید. بعد از اینکه متقاضی وام را دریافت کرد، مبلغ کل و کارمزد بانک را باید به صورت اقساطی بپردازد.

از کدام بانک ها می توان وام لوازم خانگی دریافت نمود؟

در واقع در همه بانک ‌ها این تسهیلات را ندارند. از این رو، در جدول زیر نام چند بانک ارائه دهنده وام لوازم خانگی ذکر شده است که می توانید بررسی نمایید.

 

جمع بندی

با توجه به آنچه که در این مقاله بیان نمودیم، شما می ‌توانید بعد از این که وام لوازم خانگی را دریافت نمودید، کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنید. معمولا بعضی افراد هیچ تمایلی جهت دریافت وام ندارد و معمولاً با پس انداز خود وسایل مورد نظرشان را تهیه می ‌کنند. آنها معتقدند که با این روش، دیگر احتیاجی به پرداخت سود بانکی نمی باشد. ولی باید بگوییم که با توجه به تورم موجود در کشور، دریافت وام به نفع شما خواهد بود و با پس انداز پول برای خرید کالا، تا حدودی ضرر هم می کنید. بر این اساس، دریافت تسهیلات بانکی یک روش خوب جهت برخی هزینه های زندگی می باشد.

 

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !