صفحه اصلی وبلاگ مناسب ترین سیستم های گرمایشی برای ویلا

مناسب ترین سیستم های گرمایشی برای ویلا

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۲ اسفند ۱۳۹۹
  • تعداد نظرات : 0 نظر

مناسب ترین سیستم های گرمایشی برای ویلا

سیستم سرمایش و گرمایش را می توان، ارزشمندترین چیز، جهت رفاه در هر بنایی، به منظور سپری کردن فصول سرد و گرم سال به شمار آورد. طراحی خیره کننده و ظاهر زیبای هر ساختمانی به تنهایی، تعیین کننده کیفیت آن نیست. کیفیت دیوارها و سقف ها، و همچنین رعایت اصول معماری، زمانی مشخص می شود که مدتی در آن زندگی کنید. سعی کنید، بهترین سیستم گرمایشی را پیش از خرید هر بنایی مد نظر قرار داده تا رفاه و آسایش شما به خوبی فراهم گردد. از آنجا که، نمی توان تمام نواقص و مشکلات ساختمان را پس از ساخت آن رفع نمود، بنابراین، بهتر است از کیفیت ساخت آن، قبل از خرید، آگاه شوید. یکی از مواردی که باید در این زمینه به آن توجه کنید، سیستم های گرمایشی ویلا می باشد. این سیستم، باید مناسب آب و هوای منطقه مورد نظر باشد.

آشنایی با سیستم های گرمایشی ویلاهای واقع در اطراف تهران

برای ویلاهای واقع در اطراف تهران، حتماً باید نصب سیستم گرمایشی صورت گیرد، زیرا که بارندگی در این مناطق در فصل پاییز و زمستان زیاد بوده و دما به طور مرتب کاهش می یابد. در ویلاهای واقع در این مناطق، از پکیج، سیستم گرمایش از کف، شومینه، بخاری گازی و سیستم گرمایش مرکزی، استفاده می گردد. و انتخاب بهترین سیستم گرمایشی، با توجه به مواردی از قبیل معماری، مساحت و موقعیت ویلا صورت می گیرد.

سیستم گرمایش مرکزی

در روشی که یک سیال مایع، از طریق یکی از پخش کننده های حرارت از قبیل یونیت هیتر، کنوکتور، شوفاژ و فن کویل زمینی، سبب توزیع گرما در ساختمان شود، سیستم گرمایش مرکزی گویند. این سیستم، به صورت یکنواخت در تمام فضا عمل نمی کند. در حالی که در سیستم های دیگری همچون، پکیج و فن کویل های سقفی، حرارت به شکل یکنواخت توزیع می گردد.

شومینه های قدیمی و مدرن یکی از سیستم های گرمایشی ویلا
بودن در کنار آتش، همیشه حس لذت بخشی را به همراه دارد، و نمی توان به حذف آن از زندگی انسان پرداخت. ویلایی که شومینه هیزمی نداشته باشد، از کیفیت یک ویلای واقعی برخوردار نیست. امروزه، بکارگیری شومینه با سوخت چوب، توصیه نمی شود و می توان به تولید آتش شومینه، با دی اکسید کربن کم و بدون دود پرداخت. درون خانه های شهری همچون ویلاها، می توان از شومینه استفاده نمود، و با این کار، حس مطبوع طبیعت، را به داخل خانه آورد. خطر نشت گاز، در این سیستم ها، در صورت استاندارد بودن و همچنین نصب درست آن، وجود ندارد. گرمای قابل کنترل و نور خوب شعله ها، با انجام بهترین تنظیم امکان پذیر است. در اتاق کودکان نیز می توان از شومینه های جدید استفاده کرد زیرا که از حفاظ نسوز بی خطر هستند.

 

فن کویل و چیلر
در مناطقی که از رطوبت بالایی برخوردار است، از جمله کنار ساحل و همچنین مناطق شرجی، استفاده از چیلر می تواند گزینه مناسبی باشد، و سبب کاهش رطوبت محیط گردد. هیچگونه آلودگی مانند صدای یکنواخت آزاردهنده و نویز در چیلرها وجود ندارد. یونیت (واحد) و دستگاه خارجی سیستم گرمایش، چیلر نامیده می شود و یونیت های داخلی به یکدیگر متصل شده نیز، فن کویل ها می باشند.

یونیت (واحد) و دستگاه خارجی سیستم گرمایش، چیلر نامیده می شود
کم یا زیاد کردن دمای هر فن کویل، به صورت تکی امکان پذیر است. و یا قادر به خاموش کردن هریک از یونیت ها می باشید. این مسئله را می توان یکی از مهم ترین مزیت به کاربردن فن کویل و چیلر دانست. با اینکه چیلر به عنوان دستگاه سرمایشی شناخته می شود، اما می توان جهت تبدیل آن به یک سیستم سرمایشی، از طریق یک بویلر اقدام کرد، و با این کار به استفاده دو منظوره از آن پرداخت. در کل، قیمت مینی چیلر، از هزینه سالانه بهترین سیستم های گرمایشی ویلا مناسب تر خواهد بود.

 

گرمایش از کف، یکی از سیستم های نوین گرمایشی ساختمان
نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی، سیستم گرمایش از کف، کم مصرف تر بوده و تقریباً جدید است و از مزایای بیشتری برخوردار است. گسترش این سیستم در جهان، به جهت عمر بالا، بهینه بودن مصرف، بدون خطر بودن و همچنین توزیع یکنواخت گرما، به سرعت اتفاق افتاده و می توان آن را بهترین و مناسب ترین روش برای ساختمان های نوساز محسوب کرد. خبری از مشکلات و مسائلی از قبیل آتش سوزی یا گاز گرفتگی، پخش دوده و همچنین نشت لوله ها و پوسیدگی در این نوع سیستم ها نیست. همین موارد، علت بهترین و مناسب ترین دانستن آن، توسط برخی ها می باشد.

 

اسپیلت
اسپیلت را می توان بهترین دستگاه گرمایشی برقی به شمار آورد. به کمک یک تکنسین می توان اسپیلت های گازی را به سهولت نصب کرده و دارای لرزش و صدای موزون نمی باشند. این سیستم، سبب تولید حرارت به شکلی سریع شده، به طوری که اطراف اسپیلت را فوراً گرم می کند، اما مناسب فضایی با متراژ بالا نمی باشد. ضمناً اسپیلت ها برق زیادی را مصرف می کنند.

شوفاژ یکی دیگر از سیستم های گرمایشی ویلا
در این سیستم، گرمای تولید شده توسط شوفاژ خانه، به سمت رادیاتورها از طریق لوله های رفت و برگشتی انتقال می یابد. حرارت مشعل سبب گرم شدن آب شده و سپس با انتقال جریان آب گرم به خانه، گرم شدن فضا را به دنبال دارد. این سیستم معایب زیادی داشته و قدیمی نیز می باشد. اگر سیستم گرمایش ویلای مورد نظر شما شوفاژ است، بهتر است، به تجدید نظر در خرید آن پرداخته و برای ویلای خود به دنبال بهترین سیستم گرمایشی باشد.

نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی، سیستم گرمایش از کف، کم مصرف تر بوده و تقریباً جدید است.

داکت اسپیلت کانالی
داکت اسپیلت ها، توانایی پرتاب حجم زیادی از هوای گرم را به محیط اطراف خود دارند و از گرمای مطبوعی برخوردارند، اما به کانال کشی های زیاد و دقیقی نیاز داشته و دارای صدای آزاردهنده و بلندی می باشند. و همچنین، یکنواخت نگه داشتن دمای محیط به کمک آنها مقدور نیست. زیرا نمی توان آنها را به طور جداگانه برای هر قسمت از ویلا تنظیم نمود، البته مصرف برق آن نیز بالا می باشد.
با توجه به موارد ذکر شده، کاربرد این سیستم در کارگاه ها، ادارات و محیط های کارگری بوده و در صورتی که در ویلا استفاده شود، از آسایش سیستم های گرمایشی دیگر برخوردار نیست. به عبارت دیگر، داکت اسپیلت کانالی، آسایش و لذتی که شومینه هیزمی ایجاد می کند را به دنبال ندارد.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !