صفحه اصلی وبلاگ در خرید خانه نوساز باید چه مواردی را مد نظر قرار دهید؟

در خرید خانه نوساز باید چه مواردی را مد نظر قرار دهید؟

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • تعداد نظرات : 0 نظر

در خرید خانه نوساز باید چه مواردی را مد نظر قرار دهید؟

با اینکه خریدار با خرید خانه نوساز می تواند حس خوبی را به علت به روز بودن مواد و مصالح تجربه نماید، اما در این میان مشکلاتی نیز وجود دارد که خیلی از خریداران آگاهی کافی در این زمینه ندارند. هدف ما از نگارش این مقاله، بیان متداول ترین مشکلات خرید خانه نوساز می باشد تا بتوانید با اطلاع از آنها از بروز این موارد جلوگیری نمایید.

پیشنهاداتی جهت خرید خانه نوساز

مواردی که باید به آنها پیش از خرید خانه نوساز توجه نمایید، عبارتند از:

در خرید خانه نوساز باید چه مواردی را مد نظر قرار دهید؟

  • مشخص کردن قیمت

پس از استفاده از خانه نوساز، از قیمت آن کاسته می شود، از این رو، در صورتی که می خواهید اقدام به فروش خانه پس از چندین سال نمایید، به این نکته توجه داشته باشید که خانه شما دیگر نوساز به شمار نمی رود. نکات زیر را جهت مشخص کردن قیمت خانه در نظر داشته باشید.

1- اقدام به گرفتن قیمت از بنگاه های املاک مختلف، پیش از انعقاد قرارداد نمایید.

سعی کنید به آینده خود در خانه مورد نظر توجه کنید و ببینید که در صورت افزوده شدن فرزندی به جمع شما، آیا از فضای کافی جهت زندگی برخوردار هستید یا خیر؟

2-به مقایسه قیمت هر متر مربع خانه نوساز با قیمت خانه های قدیمی همان منطقه بپردازید و بررسی کنید که بایستی چه مبلغی را برای هر متر مربع خانه در نظر بگیرید.

  • تحقیق درباره سازنده خانه

با توجه به اینکه اقدام به پرداخت مبلغ بیشتری جهت خرید خانه نوساز می کنید، قطعاً به دنبال دریافت خدمات بهتری خواهید بود. تحقیق درباره سازنده خانه، به منظور اطمینان از عدم وجود عیب و ایراد در خانه مورد نظر، امری ضروری است. در صورت مشهور بودن سازنده، قادر به تحقیق در مورد وی از طریق آنلاین خواهید بود، در غیر این صورت از همسایه ها در این زمینه بپرسید. با حضور در مکان احداث خانه، به مشاهده منطقه از نزدیک بپردازید. اقدام به بررسی امکانات محلی و مسیر تردد نمایید. حتی امکان مشاهده ساخت و سازهای قبلی سازنده با مراجعه به مکان مورد نظر آن خواهید بود.

  • نحوه پیش خرید خانه

بایستی از ویژگی ها و نقشه خانه ای که قرار است احداث شود، پیش از خرید خانه مطلع شوید. در این صورت از مصالح به کار رفته و پوشش های تزئینی در ساخت آن آگاه می شوید.

درباره جزئیات خانه نوساز با سازنده صحبت کنید

بهتر است در ساخت خانه، از سازنده در مورد نصب تجهیزات آن سوال کنید. چون معمولاً بعضی از سازندگان، خانه را در حالی که هنوز تکمیل نشده است به خریدار تحویل می ‌دهند. در این بین، بعضی از خریداران ترجیح می ‌دهند که خانه را به صورت تکمیل نشده تحویل بگیرند. زیرا می ‌خواهند دکوراسیون آن را مطابق سلیقه خود تهیه نمایند. در این خصوص پیشنهاد می‌ کنیم اگر بودجه کافی ندارید، خانه تکمیل شده را از سازنده تحویل بگیرید. زیرا در وقت هزینه نیز صرفه جویی می شود. شما می توانید با سازنده صحبت کنید تا متریال را بر اساس سلیقه شما انتخاب نماید و شما در پایان کار هزینه‌ های مربوطه را پرداخت کنید.

از افراد مجرب و متخصص کمک بگیرید

مشورت با متخصص تاسیسات قبل از خرید خانه و بررسی کیفیت یک سری موارد فنی، بسیار حائز اهمیت می باشد. از جمله مشکلاتی که احتمالا در خانه نوساز به وجود می آید، ایراد در سیستم تهویه در متراژ های کم، ایرادات مربوط به موتورخانه، نحوه سیم کشی اشتباه و همچنین کم بودن فشار آب می باشد.

 

اطمینان از سند مالکیت خانه نوساز

یکی از مشکلات رایج در هنگام خرید خانه، نداشتن پروانه ساخت و سند آن می باشد. از این رو، قبل از اینکه قرارداد خرید را امضا کنید، بهتر است از پروانه ساخت، سند تفکیکی و زمان قطعی جهت انتقال سند اطمینان حاصل نمایید. حواستان باشد در صورتی که خانه پروانه ساخت نداشت، هرگز آن را نخرید. زیرا متراژ به صورت دقیق مشخص نمی باشد و هزینه های بیشتری را در بر می گیرد.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !