صفحه اصلی وبلاگ آشنایی با وام اجاره مسکن

آشنایی با وام اجاره مسکن

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • تعداد نظرات : 0 نظر

آیا اطلاعاتی راجع به وام اجاره مسکن دارید؟ آیا می دانید چه افرادی مشمول این وام می شوند؟ یا چرا چنین وامی پرداخت می گردد؟ به دلیل افزایش روز افزون قیمت مسکن در ایران، صاحب خانه شدن افراد تنها با دریافت وام مسکن امکان پذیر نمی باشد. از این رو، مسئولین جهت کمک به افراد جهت اجاره خانه، اقدام به در نظر گرفتن وام در این زمینه نمودند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جزئیات وام اجاره مسکن می توانید به مطالعه این مقاله بپردازید.

 

شرح جزئیات وام اجاره مسکن

مسئله مسکن را می توان مهمترین نیاز اولیه هر انسانی دانست. کسانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند قادر به خرید خانه و سکونت در آن هستند، در حالی که افرادی نیز به اجاره نشینی به دلیل نداشتن شرایط مناسب اقتصادی روی می آورند. البته اجاره نشینی، عده ای از افراد را با مشکلات و دردسرهایی مواجه خواهد کرد.

اخیراً توضیحاتی راجع به وام اجاره مسکن از سوی رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن کشور، درباره طرح بانک مسکن ارائه گردید. با اینکه این طرح در اختیار بانک مرکزی قرار گرفت، اما اجرای آن جهت پرداخت تسهیلات، با ابهاماتی مواجه شد.

زمان بندی پرداخت وام اجاره مسکن

طبق گفته مدیر عامل بانک مسکن، پس از بررسی های انجام شده در مورد مکانیزم پرداخت وام اجاره مسکن و دستیابی به نتایج لازم، مردم را در جریان این موضوع قرار خواهیم داد. همچنین وی در این زمینه اظهار کرد که به استفاده از ابزارهای خود بانک جهت پرداخت این وام روی خواهیم آورد.

رحیمی انارکی در ادامه افزود، که اقدام به برگزاری جلساتی با صاحب نظران مسائل فقهی خواهیم نمود و پس از برطرف شدن ابهامات از لحاظ شرعی، دوباره نتایج حاصله را به بانک مرکزی ارائه خواهیم داد. طبق گفته وی، اجرای این طرح در تابستان امسال صورت نمی گیرد، چرا که موافقت با این طرح و تصویب آن از سوی شورای پول و اعتبار نیز ضروری است.

 

مقدار اجاره بهای مسکن با بالا رفتن روز افزون قیمت خرید مسکن افزایش یافته است.

 

ارائه جزئیات اجاره بها از زبان مدیر عامل بانک مسکن

رحیمی انارکی در پاسخ به سؤالی در رابطه با کاهش قیمت مسکن و افزایش بی رویه اجاره بها اینگونه بیان کرد: با توجه به گزارش اجاره بهای مسکن به صورت سالانه، اثرات پایین آمدن قیمت در آن خیلی سریع به چشم نمی خورد ولی در حوزه معامله مسکن در مقایسه با ماه گذشته، کاهش قیمت دیده می شود و تغییرات قابل مشاهده است. همچنین وی افزود که در مقایسه با سال قبل، میزان افزایش اجاره بها از روندی طبیعی برخوردار است.

جمع بندی

مقدار اجاره بهای مسکن با بالا رفتن روز افزون قیمت خرید مسکن افزایش یافته است. از این رو، پرداخت وام از جمله تصمیمات مسئولین جهت کمک به مردم برای پرداخت اجاره خانه است. طبق گفته رحیمی انارکی مدیر عامل بانک مسکن، بالا رفتن میزان اجاره بهای خانه در مقایسه با سال قبل امری طبیعی محسوب می شود. وی در رابطه با زمان بندی پرداخت این وام نیز بیان کرد، که امکان اجرای این طرح تا پایان تابستان امسال امکان پذیر نمی باشد، چرا که پس از انجام بررسی های لازم از سوی بانک مرکزی، بایستی تصویب آن توسط شورای پول و اعتبار نیز صورت گیرد. همچنین وی اظهار کرد که پس از نهایی شدن طرح، جزئیات بیشتر به آگاهی همه مردم خواهد رسید.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !