صفحه اصلی وبلاگ آشنایی با معایب شغل مشاور املاک

آشنایی با معایب شغل مشاور املاک

اشتراک گذاری
  • تاریخ ارسال : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • تعداد نظرات : 0 نظر

آشنایی با معایب شغل مشاور املاک با توضیحات اختصاصی ویلاوار

تصور خیلی از افراد درباره شغل مشاور املاک این است که صاحبان این مشاغل بالاترین درآمد را با صرف کمترین دردسر به دست می آورند و اعتقادشان این است که فعالیت در این حرفه، فقط با دست و پا کردن مکانی برای بنگاه، تعدادی میز و صندلی و خط تلفن میسر می گردد و دریافت حق کمیسیون از دو طرف معامله، تنها زحمتی است که این مشاوران بر دوش می کشند! اما لازم به ذکر است که شغل مشاور املاک در کنار جذابیت و درآمد خوب آن، بسیار سخت و پرریسک است. هدف ما در این مقاله، صحبت در رابطه با حرفه مشاور املاک می باشد. ممکن است بعد از مطالعه آن، نظرتان درباره این شغل عوض شود و پی ببرید که برخلاف تصور مردم، شغل ساده و آسانی نیست.

شغل مشاور املاک چه معایبی دارد؟

در زیر مهمترین معایب شغل مشاور املاک بیان می گردد.

 

  • در رسیدن به موفقیت در این شغل، هیچ تضمینی وجود ندارد

ابتدا جهت ورود به حرفه مشاور املاک، بایستی اقدام به یادگیری اصول و قواعد آن کنید. با این وجود، در رسیدن به موفقیت 100 درصدی در این شغل، هیچ گونه تضمینی وجود ندارد. شما باید به سرمایه گذاری روی پول، وقت و تلاش خود بپردازید. ضمانتی مبنی بر پیروزی شما در این حرفه وجود ندارد. جهت دریافت مدرک در این رشته، باید از پس امتحانات سختی برآیید و مطالعه مفاهیم پیچیده را در پیش گیرید.

آشنایی با معایب شغل مشاور املاک

 

  • بایستی در این شغل مسئولیت پذیری را پیشه کنید

خودتان باید به صورت مستقل جهت یادگیری روش بازاریابی و کسب و کار اقدام کنید. شما در مقابل معاملات، خرید و فروش ها و اجاره خانه های که به شما محول شده، مسئولیت دارید. در این زمینه، بایستی به شناخت لازم درباره نیازهای مشتریان برسید، جهت رفع آنها اقدام نمایید، ارتباطات خود را توسعه داده و به بازاریابی کسب و کار خود بپردازید و حواستان را هر روز به مدیریت درست معطوف نمایید. خیلی از تازه واردان این حرفه، از میزان تلاشی که بایستی جهت رسیدن به موفقیت در آن صرف کنند آگاه نیستند.

 

  • ممکن است لازم باشد زمان زیادی را برای رسیدن به پول صرف کنید.

از دیگر معایب شغل مشاور املاک که می توان به آن اشاره نمود، مشخص نبودن مقدار درآمد شما در ابتدای این کار است. خیلی از این مشاوران تازه کار به پشتوانه و منبع مالی جهت ادامه کار نیازمندند. صبر پیشه کنید تا موفق به منعقد کردن نخستین قرارداد خود شوید. به خودتان زمان دهید. شاید این مرحله چندین ماه به طول انجامد و شما هیچ درآمدی از آن نداشته باشید. سعی کنید ارتباطات خود را بر مبنای شرایط بازار ایجاد کرده و آنها را حفظ نمایید.

  • انعطاف پذیری را در زمان بندی کاری خود لحاظ کنید

در نظرگرفتن انعطاف در زمان بندی کاری، به معنای منعطف بودن نسبت به اعلام نیاز مشتریان است. شاید در زمان استراحت دیگران و رسیدگی آنها به مسائل شخصی همانند آخر هفته و تعطیلات، شما مشغول به کار باشید. در صورت تماس مشتری با شما، آیا وقت آزاد جهت رسیدگی به کار وی را دارید؟ حتی در صورتی که این زمان را به استراحت یا سپری کردن با دوستان یا خانواده تان اختصاص داده باشید؟ هنگام معامله، رضایت طرفین یعنی هم فروشنده و هم خریدار شرط است.

 

  • این شغل استرس زیادی را به همراه دارد

استرس زیاد، یکی دیگر از معایبی است که شغل مشاور املاک به همراه دارد. یک مشاور باید جهت انجام معامله از مهارت های کافی برخوردار باشد و توانایی اتمام فرآیندهای برنامه ریزی نشده را داشته باشد. ممکن است علی رغم تلاش های پی در پی یک مشاور، مشتریان از عملکرد وی رضایت کافی نداشته و همین مسئله پایان راه او بوده و به ضررش تمام شود.

 

استرس زیاد، یکی دیگر از معایبی است که شغل مشاور املاک به همراه دارد.

 

 

  • در این حرفه رقیبان زیادی دارید

رقبای زیاد در این شغل را نیز می توان یکی دیگر از معایب این حرفه دانست. شما باید آمادگی رقابت با مشاوران املاک زیادی را در این حوزه داشته باشید. از این رو، افزایش تعداد مشاوران املاک، به همان میزان کاهش مشتریانتان را به دنبال دارد که این مسئله سبب دشواری این حرفه می گردد.

  • غیر قابل پیش بینی بودن بازار ملک

شما باید قبل از ورود به حرفه مشاور املاک، این واقعیت را قبول کنید که تغییرات و نوسان همواره برای خریدار و فروشنده در بازار املاک وجود دارد. ناهماهنگی ها در اعطای وام و تأمین مالی، تغییر در نرخ بهره بانکی و همچنین وجود فروشندگان و خریداران مردد، از جمله موارد مؤثر بر فرآیند تصمیم گیری در بازار ملک محسوب می گردد. از پیامدهای این عوامل می توان به کاهش تعداد مشتریان و به دنبال آن کم شدن معاملات ملک اشاره کرد که خود ریسک دیگری در این حرفه به شمار می آید.

نتیجه گیری

شغل مشاور املاک را می توان یک شانس بزرگ شغلی دانست. ما با نگارش این مقاله قصد نداریم سبب بروز ترس در افراد شویم.، بلکه به حرفه مشاوران املاک به شکلی منطقی پرداخته ایم و معایب آن را شرح داده ایم. در صورتی که در این شغل، موارد به شکل اصولی فرا گرفته شود و از انگیزه و پشتکار کافی در این زمینه برخوردار باشید، حتماً به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

اشتراک گذاری

توسط روش های زیر می توانید این پست را با دوستان یا آشنایان خود به اشترام بگذارید.

پست های مرتبط

نظرات مشتریاننقد خود را در پست مورد نظر بنویسید...

تا اکنون نظری ارسال نشده است شما اولین نفر باشید !